סדנאות, תוכן ועוד
הליכון עם גלגלים במבצע

הליכון עם גלגלים במבצע

בעיות רבות בגפיים עלולות להגביל את תנועת הרגל שלנו בצורה משמעותית, פגיעות אלו יכולות להתבטא החל מפציעות חוזרות ונשנות ועד לנכות קבועה או הגעה אל גיל הזהב, בו קיים לא פעם צורך להיעזר בעזרי הליכה שונים. אחד מאותם עזרים והשכיח מבניהם כיום הוא כמובן הליכון עם גלגלים, המסוגל לסייע ביכולת ניוד של מרבית האוכלוסייה הסובלת מפגיעות שונות בכפיים ובכפות הרגליים. אבל בבחירה של הליכון עם גלגלים במבצע או שלא במבצע, מומלץ להכיר את המאפיינים השונים והדגשים הקיימים כיום בשוק ובין ההליכונים השונים.

התאמה ואחיזה נכונה

על מנת לקבל את היכולת האפקטיבית ביותר מהליכון עם גלגלים, חשוב לבצע התאמות שונות בכדי שההליכון לא רק יועיל אלא גם לא יזיק במהלך ההליכה שלנו. לכן אחת מההתאמות הראשוניות שיש לעשות הוא לכוונן את מקל ההליכה, בצורה כזו שתהיה בגובה המתאים למשתמש כך שלא יהווה פעילות מאומצת בין אם מקל ההליכה קצר או ארוך מהרצוי. בנושא האחיזה מומלץ להכיר כמה משתנים שעלולים להוות פרמטרים משמעותיים בבחירה של הליכון עם גלגלים ולעיתים גם מקל עזרה להליכה.

הראשון מביניהם הוא הבנה האם הידיים שלנו נוטות להזיע בעת השימוש, שכן כיסוי פלסטיק יוכל לספק כיסוי הולם ויציב לאורך כל ההליכה שלנו. שנית היא ההתחשבות במחלות פרקים שונות, הזקוקות למנעד גדול יותר של אחיזה בידיות האחיזה השונות. בסיכום של שני אלו, חשוב להבין את צורכי האחיזה על וההתאמה בצורה הראויה והמותאמת עד כמה שניתן למשתמש, שכן שימוש לא נכון ולא נוח עלול להוביל לפציעות שונות וחוזרות.

דגשים לשימוש-הליכון עם גלגלים במבצע

שימוש בהליכון יהיה דבר חדש אל מרבית המשתמשים בו, על כן זמן ההסתגלות אליו עלול גם להוביל לאי נוחות או להרגלים שעלולים להפוך למאוד לא בריאים בעתיד. לכן דגשים כמו לא לדחוף את ההליכון רחוק מדי, להישאר זקופים בזמן השימוש בו, כניסה נכונה אל ההליכון ולא גרירה של הרגל אחריו ועוד דגשים אחרים עשויים לעזור בעת השימוש ולמנוע פציעות ואף להעלות את האפקטיביות שבשימוש. בנוסף מומלץ לבחון מבצעים שונים של הליכונים אשר יכולים לחסוך את העלות בצורה משמעותית.