סדנאות, תוכן ועוד
חומרי איטום מומלצים לאמבטיה

חומרי איטום מומלצים לאמבטיה

אזורים שונים בבית זקוקים לתחזוקה שוטפת, בין אם מדובר בניקיון וסדר הנדרש בלא מעט אזורים בבית ועד אל הצורך שעולה בעיקר בימי החורף והוא איטום גגות וחדרי אמבטיה. איטום אזורים שונים בבית ידרוש לא פעם גם סוגים שונים של איטום, יחד עם זאת בחלק מהמקרים גם נזדקק לעזרתו של איש מקצוע על מנת להבטיח קירות יבשים ואטומים. קבלת ייעוץ והצורך לקבל עזרה באיטום אזורים שונים בבית, נובע בין היתר לא רק מהאזורים השונים בבית הזקוקים לאיטום, אלא גם לאופי הבנייה, לחומרים עימם חדר האמבטיה שלנו עוצב ועד אל דרכי איטום שונים.

אמבטיה אקרילית או קרמיקה

עיצוב חדרי האמבט והמקלחות משתנה לעיתים תכופות ולפי מספר פרמטרים שונים, אך כיום מרבית האמבטיות בבתים הישראלים נעים בין אמבטיה העשויה קרמיקה או אמבטיה אקרילית. כל אחד מהחומרים השונים מתבסס על פני מספר יתרונות, החל משימור טמפרטורה ועד אל ניקיון מהיר וחלק. עם זאת כאשר מדובר באיטום של אמבטיה אקרילית, אחת ההמלצות היא שימוש בחומרי איטום בסגנון חומר סיקה. חומר זה נחשב לחומר ייעודי עבור אמבטיות אקריליות, יחד עם מרצפות כשניתן לעשות שימוש בחומר גם דרך התזה.
כאשר מדובר באמבטיות קרמיקה, חומר האיטום הנחשב למומלץ במיוחד הוא חומר מסוג פוליאורטיני או סיליקון המאפשרים סגירה מהירה של סדקים ו"תפרים" שונים. עם זאת חשוב לזכור כי באיטום 2 האמבטיות הללו, יש לבצע ניקיון יסודי על מנת למנוע הצטברות של מים והופעה של עובש.

איטום אזורים נוספים במקלחת

האמבטיה אמנם מושפעת בצורה ישירה מכניסה ושימוש תדיר במים, עם זאת ישנם אזורים נוספים באמבטיה אשר יזדקקו לא פעם לעבודת איטום מתאימה. אזורים אלו נעים קירות חדר הרחצה, סביב האמבטיה ולעיתים גם חלונות וחיבורים שונים לתשתיות המים. אך למרות שאטימת אמבט נשמעת פשוטה, מומלץ לבצע עבודות איטום בחללים שונים בעזרתו של איש מקצוע. זאת לא רק על מנת להבטיח עבודה תקינה ואטומה, אלא גם בכדי לוודא כי לא קיימות נזילות אחרות אשר עלולות לפגוע במרצפות או באריחי הקרמיקה שבקיר.  מומלץ ללמוד עוד על הנושא באתר https://pazkar.co.il/