סדנאות, תוכן ועוד
יפן לשומרי מסורת

יפן לשומרי מסורת

בהתארגנות למסע טיול ביפן עבור שומרי מסורת, נדרשת התייחסות מיוחדת. בעוד אפשרויות האוכל הכשר מוגבלות ביפן ביחס למדינות אחרות במרזח, המטיילים יוכלו להביא פריטים כשרים שאינם מתכלים כגון ארוחות ארוזות, חטיפים ומרקים. בנוסף לסידורי התפילה של המטיילים, מומלץ לשקול גם לארוז אפליקציית סידור או סידור קומפקטית בסמארטפון לתפילות יומיומיות. כמו כן מומלץ שאל לשכוח לארוז, ציצית, תפילין ושאר חפצים שאולי יהיו נחוצים במהלך הטיול כפי שמציעים באתר https://shaibarilan.co.il

לימוד כמה משפטים בסיסיים ביפנית יכול להיות מועיל מאוד במהלך המסע. בעוד אנשים רבים ביפן מדברים אנגלית במידה מסוימת, ידיעת כמה מילים וביטויים ביפנית תשפר את האינטראקציות של המטיילים תהפוך את הנסיעה לחלקה יותר. ביטויים כמו "שלום" (こんにちは, konnichiwa), "תודה" (ありがとう, arigatou), ו"סלח לי" (すみません, sumimasen) יצליחו לעשות רושם חיובי.

מה לא לפספס בטוקיו

המסע ליפן מתחיל בטוקיו, הבירה השוקקת של יפן. שם תוכלו לגלות את השילוב של מסורת ומודרניות על ידי ביקור באטרקציות כמו מקדש סנסו-ג'י של אסקוסה, השכונה ההיסטורית של יאנאקה ופארק אואנו הציורי. כמו כן בית חב"ד בטוקיו יוכל גם לספק סביבה מסבירת פנים למטיילים יהודים, ולהציע ארוחות כשרות, שירותי שבת ומקווה. דאגו לחוות את נפלאותיו הקולינריות של האוכל היפני הכשר במסעדת חנה'ס פלייס המזוהה עם חב"ד.

כמו כן העיר טוקיו, כמטרופולין נחשבת לאזור שוקק חיים, אשר מציע אינספור חוויות למטיילים שומרי מסורת. באסקוסה, מקדש Senso-ji הוא מראה מרהיב, ורחוב הקניות Nakamise-dori הסמוך מושלם למציאת מזכרות. תוך כדי חקר יאנאקה, תגלו את קסם העולם הישן של טוקיו. בקרו במקדש טנו-ג'י, מפלט שליו מהמולת העיר.

קיוטו – העבר היפני

סעו לקיוטו, הלב העתיק של יפן, שם משגשגת התרבות המסורתית. ניתן לחקור שם את מקדש פושימי אינארי האייקוני עם אלפי שערי הטורי התוססים שלו, ולהתפעל מהיופי השלו של Kinkaku-ji (ביתן הזהב) וגן הסלעים של מקדש ריואן-ג'י. בית חב"ד קיוטו הוא משאב רב ערך עבור מטיילים שומרי מסורת, והוא יוכל לספק גם אפשרויות של אוכל כשרו, מידע על מניינים מקומיים והדרכה למטיילים שומרי מצוות.