סדנאות, תוכן ועוד
מי רוצה להציל את העולם?

מי רוצה להציל את העולם?

ילדים נלהבים מאוד מהרעיון של גיבורי על. שמתם לב? להציל את העולם, לעזור לאנשים. יש כאלה הממשיכים להאמין ולרצות גם כשהם גדלים ויש אפילו אנשים שעדיין מנסים. רובינו, אם נודה על האמת, מתבגרים ומגלים שגדול עלינו. העולם, הממסד, ושיגרת החיים האפורה.  

להציל את העולם

בעולם יש עם אחד מיוחד המורכב מהרבה אנשים יוצאי-דופן ומאוד שונים שהמשותף לכולם הוא שבתוך ליבם יש כמיהה כנה לתקן את העולם. הם מנסים בהרבה דרכים – המצאות, תרופות, סטארט-אפים וסיוע בכל רחבי תבל אבל הם לא מצליחים, למרות כל מה שהם עושים. העולם נעשה גרוע מיום ליום וכולם מפנים להם את הגב, שנאה תהומית, כל פעם מחדש. התירוצים מתחלפים תמידית ושנאת היהודים-האנטישמיות נשארת לעד. זה עצוב אבל זה אומר שיש בפנינו תופעה שהיא מעל לרציונליות ושהנטיות האלה – היהודים/ישראלים רוצים לתקן את העולם והדרישות/האשמות של העולם בחזרה- מייצגות משהו שצריך לבדוק. 

ספרי האמת מגלים שאכן ביהודים יש ניצוץ מיוחד שמבקש להיטיב עם האנושות וכשיהודים מתחברים ביניהם מעל להבדלים הם מהווים צינור לשפע ולכח החיבור החיובי בעולם. זו הסיבה שיש בנו הרגשה פנימית בילט-אין של אחריות ורצון לסדר את כל העניינים, מהשכונה שבה אנחנו חיים ועד אומות ועמים. האנושות מצידה מרגישה  בתת מודע שיש משהו בעם הזה שהם לא מגלים ושמונע מכולם אושר. לא אנחנו ולא הם יודעים שבאמת זה נכון! 

כשעם ישראל נפל מאהבת הזולת לשנאת חינם הפסקנו למלא את תפקידנו. מאז אנחנו בעצם יושבים על השיבר עבור כל האנושות. האגו האנושי ממשיך להתפתח ללא האיזון שכוח החיבור החיובי בטבע אמור לספק ולכן כל הסבל והכאוס בתוכנו ומסביבנו- מערכות חיינו מתפרקות, אנחנו לא מסוגלים להסתדר אחד עם השני בכל הרמות וכולנו יחד מוציאים את שאר הטבע מאיזון. זו בהחלט אשמתנו ולכן השנאה והזעם התת מודע אלינו, אפילו מעמים שאף פעם לא חיינו בקרבם. אבל השנאה הזו היא גם ההודאה בכוחנו! היא הקריאה הנואשת שלהם לעזרה- תצילו אותנו!!

רק עם ישראל יכול. אנחנו אמורים להתחיל את התהליך שיביא לאיזון הטבע האנושי לרמה חדשה של יחסים טובים בין האנשים ומערכת הטבע כולה. המקובלים חיכו לזמן הזה בהתפתחות האנושית כדי להסביר מהי האנטישמיות, מהו תפקיד ישראל ובעיקר כדי להגיד שיש פתרון!! אבותינו השאירו לנו את השיטה. חכמת החיבור- חכמת הקבלה. כולנו ביחד באמת אמורים להציל את העולם. אנחנו כבר לא ילדים והדברים לא סיפורי מעשיות. האנטישמיות שוב מעלה את ראשה המכוער ואנחנו חייבים להתעורר ולמנוע את האסון הקרב. בידינו הכוח לשנות את גורלנו ולהפוך את כל המצב לטובה.