סדנאות, תוכן ועוד
מתנה לשנה החדשה

מתנה לשנה החדשה

אולי זה ישמע חמור אבל יש אמת שחייבת להיאמר והיא – השנה לא היתה טובה. מתוק לא היה לנו וגם לא יהיה בשנה שקרבה. אם אנשים יהיו בבתים, לבד, מסוגרים וכלואים כמו חיות;  אם הכלכלה תמשיך להידרדר; אם אי אפשר לסמוך על אף מילה ששומעים; אם כל מה שאנחנו עושים זה לריב וכל כך הרבה רוע ושנאה יוצאים מכל פינה; ואיך זה יתכן שלאף אחד פשוט לא אכפת ממישהו אחר?

עוד מעט שנה חדשה
עוד מעט שנה חדשה

רוצים שנה חדשה טובה, צריך להבין מה בדיוק הבעיה. ע"פ חכמת הקבלה, החגים הם סימנים לשינוי שעל האדם לעבור בחייו – מהטבע האנושי שחושב על עצמו ורוצה לשלוט ולנצל, לטבע רוחני של נתינה, התחשבות ואהבה.  ראש השנה פירושו תחילת השינוי. תחילת המסע לעבר היכולת לתת ולאהוב.  מה היתה הבעיה השנה? הקורונה? ללא ספק. אבל למעשה המחלה היא לא המגיפה הכי גרועה שיש ומס' המתים הם נמוכים הרבה יותר מאסונות דומים בהיסטוריה. אז למה אין שליטה? מערכות החיים מתפרקות והכל משתנה? והכי חשוב- למה אנחנו צולעים מאירוע לאירוע במקום לבחון באמת – מה משמעות כל המצב הזה? 

באתר הזה https://dotelaviv.co.il למדתי שהקורונה היא לא עונש או מכה מהטבע אלא ההפך. מתנה! כל הרמות במערכת הטבע עובדות ביחד ומשרתות אחת את השניה ורק האנושות, דרגת האדם, היא היחידה שנוהגת באנוכיות ובהרס כלפי עצמה וכלפי הדומם, חי וצומח שבמערכת. ההתנהגות האנושית היא זו שמזמינה את התגובה מהטבע – והוירוס הוא הניסיון לאזן את האנושות. היחסים והקשרים ברמת בני האדם מקולקלים והמחשבות הרעות שלנו אחד על השני וכמו גם המעשים מוציאים את כל המערכת מאיזון. הוירוס בא על כל האנושות בו זמנית כהזמנה לשינוי והוא לא ילך עד שנתחיל. 

וישראל? התחלנו עם הכי מעט חולים והיום אנחנו מובילים. למה? כי אנחנו האגואיסטים הכי גדולים. תראו איך אנחנו מתנהגים. לא יעזור לנו שום אמצעי דרסטי כי את השינוי אנחנו אמורים לבצע בעצמנו. בינינו.  אנחנו יכולים לקבל עוד תגובות קשות כמו מחלות ואסונות ח"ו ועד התגברות האנטישמיות ומלחמות…הטבע לא יניח לנו עוד. הטבע רוצה לגרום לאנושות להתבגר, לשנות את היחסים לטובה ובכך להביא לעולם שפע ואור גדול וע"פ חכמת הקבלה עם ישראל הוא זה שאמור להתחיל בתהליך.

במקום להתקרב אחד לשני אנחנו מתרחקים ונעשים עוינים ואנוכיים ולכן המצב לא ישתנה לטובה עד שנבין שטיב היחסים בינינו הם מקור כל הרע. אנחנו צריכים להשתנות!  נשמע גדול אבל בעצם אלו אני ואת/ה. כמה שנהיה טובים אחד לשני, הטבע יעזור לנו להתקרב ולהתחבר למרות כל ההבדלים שבינינו ונראה ברכה. שנה טובה? יש לנו פוטנציאל לשנות את כל החיים שלנו, את כל העולם לטובה. לחיות חיים בטוחים, בריאים ומאושרים. זה תלוי רק בנו. אז בואו נפתח את הלב, נרים את הידיים לשמיים ונבקש לממש- זאת האמת לאמיתה והמתנה. 

איך? חוכמת הקבלה – בואו לגלות.