סדנאות, תוכן ועוד
תכנית טלוויזיה: חתונה ממבט ראשון

תכנית טלוויזיה: חתונה ממבט ראשון

על פי הדיווחים בתקופת הקורונה עלה הרייטינג של התכנית חתונה ממבט ראשון.

התכנית מפגישה זוג ביום חתונתם

חתונה ממבט ראשון תכנית טלוויזיה המפגישה זוג ביום חתונתם, ועוקבת אחריהם בהתוועדותם זה לזה במהלך 42 ימים. תכנית ריאליטי, מציצנית, מראה כל אחד מבני הזוג המספר למצלמה את צפונות לבו על בן הזוג שזווג לו מבלי שבן הזוג מודע לדברים שהצופים יודעים והוא לא. חלק מהזוגות נשארים גם בתום 42 הימים כדי להמשיך בניסיונותיהם בבניית הזוגיות, האחרים מחליטים להיפרד, ויש כאלה שמפוצצים את הזוגיות עוד לפני תום 42 הימים.

לדברי מבקרי התכנית זוגיות זה לא מוצר שאפשר להזמין על פי רשימת מכולת, אי אפשר להתאים על פי חוות דעת של פסיכולוגים ואשת השפעת ריחות, ואפילו אם יהיו הטובים שבטובים. ולראיה רוב הזוגות ששודכו בתכנית לא נשארו יחדיו.

הם יוסיפו ויאמר שהתכנית חפה מכל אותנטיות שכן הקטעים חתוכים ולעתים לא לגמרי קשורים לקונטקסט המלא. החלקים המשודרים הם חלקים שנבחרו מתוך מחשבה שיש בהם חומרים שיענו על הצורך המציצני של הצופים, חלקם ככל הנראה מבוימים ועשויים במידה זו או אחרת. בנוסף מעין מדובב מעודד את המצולמים לשתף במחשבות שנסתרות מבן הזוג שלו ולעתים הצופים חולקים סודות מעין רכילות על בן הזוג, לעתים הצופים יודעים שבן הזוג מוליך שולל. הצופים נקשרים לדמויות, שופטים אותם ובמהלך ההקרנות חלק מהמשתתפים בתכנית נחשפים לתגובות מעליבות ופוגעניות מצד הצופים, חלקם אף נזקקים לעזרה כדי לשרוד את התקופה.

בתקופת הקורונה הרייטינג של התכנית עלה. יתכן שבתקופה זו התעורר בצופים יצר ההישרדות. הדיווחים על חולים ומתים משך את הצופים לתכנית על זוגיות שממנה מתפתח הדור הבא. סינדרום  המאפיין תקופת מלחמה שתשעה חודשים אחריה אנחנו עדים לתופעת לידות בום.

יתכן שבתקופת הבידוד כשמפגשים חברתיים נאסרו, כשאנשים התכנסו בבתיהם עם משפחתם הגרעינית, והבודדים נותרו בביתם בגפם אנשים החלו להעריך יותר את המבנה הזוגי המוביל למשפחה. דרך הצפייה בתכנית הם יכלו להביע את הערך המוסף למוסד המשפחה.