סדנאות, תוכן ועוד
3 דברים שכדאי לדעת על ניתוח אף

3 דברים שכדאי לדעת על ניתוח אף

במאמר ארצה להציג רקע לניתוח, להסביר על סוגי הניתוחים השונים ולהבין את הסיכונים שבו.

אף יפה
  1. כמו ניתוחים קוסמטיים אחרים, במיוחד ניתוחי פנים, גם ניתוח אף הוא ניתוח עדין ומדויק ביותר. ניתוח אף נעשה במטרה לעצב מחדש את קצה האף או פשוט לשנות את הזווית בין האף לשפתיים העליונות. כדי לוודא מראה פרופורציונלי וטבעי הניתוח לוקח בחשבון גם תווי פנים אחרים כדי להבטיח אחרת חוסר המידתיות האסתטית יכולה ליצור סיבוכים בלתי צפויים. מכיוון שמדובר באיבר הכי בולט בפנים הניתוח הפך לפופולרי ביותר ולאחד הכלים המרכזיים בשדרוג הנראות והיופי של המטופלים והמטופלות.
  2.     סוגי ניתוחי האף העיקריים – ישנם שני סוגים עיקריים של ניתוח אף שניתן לבצע, שמכונים ניתוח אף סגור וניתוח אף פתוח: בניתוח אף סגור – המנתח מבצע חתך בנחיריים. החתך מאפשר לו במידת להסיר עצמות וחתיכות סחוס שנמצאים באף כדי לעצב וליצור את צורת האף הרצויה. ניתוח אף סגור אינו מהווה סכנה להצטלקות כמו ניתוח אף פתוח. במקרים מסוימים ניתן לעשות שימוש בשתל מלאכותי בכדי להבטיח שהאף יקבל את הצורה הרצויה בהתאם לצרכי המנותחת או המנותח. ניתוח אף פתוח – מדובר בניתוח שבו יש פחות צורך להשפיע על העצמות והסחוסים באף. למעשה, ניתוח אף מסוג זה משתדל להבטיח את החלקים הפנימיים של האף. החתך החיצוני הנעשה לעיתים בחלק באף המפריד בין הנחיריים ואז מוסר קצה העור לפני ביצוע הניתוח. בניתוח אף פתוח, עלולה להישאר צלקת בצד התחתון של האף.
  3. כמו בכל ניתוח חשוב מאוד לזכור כי קיימים סיכונים לא מעטים ובניהם – סיכונים הקשורים לזיהום באף, פגיעה בחלקים חיצוניים או פנימיים באף, הופעת כתמים אדומים זעירים על העור ודימום. בחלק גדול מהמצבים יופיעו חבלות או נפיחות שנותרים מספר ימים עד שהם חולפים מאליהם. כמובן שבחירה במנתח מוסמך עם המלצות יכול לסייע מאוד בצמצום הנזקים האפשריים ומעלה את הסבירות לקבלת התוצאות הרצויות בבטיחות מירבית.

סביר להניח שעם השנים נראה את ניתוח האף הופך לאמצעי שכיח יותר בשיפור הנראות החיצונית וכמו ניתוחים קוסמטיים אחרים יהפוך למוצר צריכה בדומה לבגדים או איפור.